Meteovista

Koel en buiig Hemelvaartsweekend op komst

11 mei 2026, 09:45

Feestdagen

Een noordwestelijke wind voert de komende dagen koude lucht en buien aan en daardoor daalt de temperatuur flink. Ook tijdens Hemelvaart is het dit jaar behoorlijk fris, maar hoe koud wordt het precies in ons land? En zit er daarna een verbetering in? Dit en meer lees je in deze extra verwachting!

Deze maandagmiddag ziet het weerbeeld er van tijd tot tijd nog prima uit met zon, maar soms trekt ook al een enkele bui over. Daarbij liggen de maxima rond 14 graden in het centrum. Ook de komende dagen blijven de neerslagsommen nog beperkt in onze omgeving, maar dat lijkt uitgerekend rondom Hemelvaartsdag te veranderen.

Woensdag: enkele regen- en onweersbuien

Het lange weekend begint voor veel mensen al woensdagmiddag. Het weerbeeld wordt dan stilaan wisselvalliger met de vorming van buien. Bij sommige exemplaren regent het stevig door en komt ook af en toe even onweer voor. Tussen de buien door zijn er enkele zonnige perioden. Houd onze regenradar in de gaten (zie de link hieronder) om te voorkomen dat je in een felle bui terechtkomt. De temperatuur stijgt naar maximaal 12 tot 15 graden bij een matige west- tot zuidwestelijke wind.

Hemelvaartsdag: koel en vaak nat

Donderdag neemt de buienactiviteit waarschijnlijk nog verder toe met de meeste neerslag over het noorden en oosten van ons land. Ook dan kan soms een klap onweer bij de buien voorkomen. Met temperaturen van slechts 7-8 graden op de Ardense hoogten tot maximaal 12 graden in het zuidwesten is het ronduit fris voor half mei. Normaal gesproken wordt het namelijk een graad of 18.

Ook daarna is het nog even fris

De dagen daarna houdt het wisselvallige lenteweer nog een tijdje. Vooral vrijdag komen er soms nog felle buien voor met een kleine kans op onweer en veel neerslag, maar de dagen daarna worden de buien minder intens en vooral minder talrijk. De temperatuur blijft achter voor de tijd van het jaar met maxima tussen 11 en 14 graden. Met name vrijdag en zaterdag kan het regionaal ook weer flink afkoelen tijdens de nachten: in de Oostkantons is dan zelfs een graadje vorst mogelijk. Al met al is het niet bepaald aangenaam te noemen tijdens ons lange weekend.

Pas vanaf zondag of na het weekend wordt het terug warmer met temperaturen die kunnen stijgen naar 15 tot 18 graden, in het centrum lokaal 20 graden. Helemaal droog wordt het ook dan nog niet direct, maar de zon krijgt waarschijnlijk wel veel meer ruimte. De wind draait stilaan wat meer naar oostelijke richtingen.

Dit weer is normaal in mei30 april 2026, 04:53

In mei kan het weer nog alle kanten op. Het kan zomers zijn, maar ook fris. In dit artikel lees je wat normaal meiweer is en welke extremen mogelijk zijn.

Lees meer
Dit weer is normaal in mei

Wouter van Bernebeek
Door Wouter van Bernebeek

Meteoroloog