Het weekend begint in België met vrij zonnig herfstweer, maar op zondag krijgen wolken de overhand en valt er plaatselijk wat motregen. De middagtemperaturen liggen tussen 11 en 14 graden op zaterdag en 10 tot 13 graden op zondag.
Vrijdagochtend is het op verschillende plaatsen in Vlaanderen nevelig of mistig met lokaal ook lage zichtwaarden. Deze mist kan zich aan het begin van de ochtend iets uitbreiden. Ook in de Ardennen komen enkele mistvelden voor. Er zijn ook plekken waar het helder is. In ons uitgebreide weerbericht lees je hoe de rest van de vrijdag verloopt.

Na mist een zonnige dag
Zaterdag begint op verschillende plaatsen met mistbanken, maar deze verdwijnen in de loop van de ochtend vrij snel. Daarna krijgt de zon steeds meer ruimte. Vooral in het midden en zuiden van België belooft het een zonnige namiddag te worden. In de gebieden nabij de Nederlandse grens zijn er wat meer wolkenvelden.

De temperatuur stijgt naar 11 tot 14 graden en er waait een zwakke tot matige oostenwind. In de avond neemt de bewolking vanaf het noordwesten toe, terwijl het nabij de Franse grens nog een tijdje helder blijft. Het koelt snel af naar 4 tot 8 graden. Tijdens de nacht is het overwegend bewolkt en kan lokaal een spatje motregen vallen.
Allerheiligen grijs met plaatselijk motregen
Zondag laat de zon zich nauwelijks zien. In vrijwel heel België overheerst lage bewolking en plaatselijk valt wat lichte motregen. Grote neerslaghoeveelheden worden niet verwacht.
Er waait een zwakke noordenwind die vochtige lucht aanvoert. De temperatuur stijgt naar 10 tot 13 graden. Daarmee wordt het een overwegend grijze herfstdag.
Na het weekend: kans op zonuren, maar kouder
Op Allerzielen blijft het nog vrij bewolkt met plaatselijk wat lichte regen. In de namiddag kan de zon af en toe doorbreken. Vanaf dinsdag draait de wind naar het oosten en wordt drogere lucht aangevoerd. Hierdoor krijgt de zon weer vaker ruimte, maar met temperaturen van 8 tot 11 graden wordt het wel kouder.
Hoofdfoto: Ben Saanen
Foto videothumb: Ton de Brabander



