Meteovista

Komend Formule 1-weekend kans op onweersbuien

30 september 2026, 13:35

F1 Grand Prix of Emilia-Romagna. Foto via redpullcontentpool.com / Isack Hadjar /Getty Images
F1 Grand Prix of Emilia-Romagna. Foto via redpullcontentpool.com / Isack Hadjar /Getty Images

Dit weekend vindt, in Sepang (Maleisië), de GP van Bahrein plaats. In dit artikel lees je wat voor weer er wordt verwacht.

Bahrein is een vaste waarde op de Formule 1-kalender en ook dit jaar was het plan om naar de woestijnstaat af te reizen. Door de onrust in het Midden-Oosten bleek dat echter niet mogelijk. Eerst werd de race van de kalender gehaald; later vond men een betere oplossing. De Grand Prix van Bahrein wordt dit weekend namelijk in Maleisië georganiseerd. De vorige keer dat er een F1-race plaatsvond op het Sepang International Circuit was in 2017. Max Verstappen won deze race.

Het tijdverschil met ons land is zes uur. Hierdoor vinden alle trainingen, de kwalificatie en de race in onze ochtend plaats. De kwalificatie en de race zijn daar in de late namiddag.

Tropisch warm met kans op onweersbuien

De temperatuurverwachting is niet moeilijk. Het wordt in deze tijd van het jaar dagelijks ongeveer 30 graden. Daarbij is de luchtvochtigheid zeer hoog en dus is het drukkend warm.

MVB Formule 1 3daagse Bahrein 2026

Ook ontstaan er vaak onweersbuien. De kans op onweersbuien rondom het circuit is vrijdag en zaterdag behoorlijk groot. Op zondag is de buienkans een stuk kleiner, maar uitgesloten is een bui niet.

Voor toeschouwers is zonbescherming een must. Midden op de dag kan de zon in Sepang schijnen met UV-index 13. De onbeschermde huid verbrandt dan in no-time.

Formule 1: deze invloed kan het weer hebben12 maart 2025, 16:55

Lees alles over de rol van het weer tijdens F1 races.

Lees meer
Formule 1: deze invloed kan het weer hebben

Johnny Willemsen
Door Johnny Willemsen

Meteoroloog