Meteovista

Weerbericht zomervakantie België: aanhoudend droog

15 juli 2026, 05:20

Vakantieweer
Prima wandelweer deze dagen. Chris Meewis
Prima wandelweer deze dagen. Chris Meewis

De eerste weken van de zomervakantie zijn tot dusver volop zomers verlopen, maar de komende periode gaat er wel iets veranderen. Wat dat precies is, lees je in dit uitgebreide vakantieweerbericht.

Aanvankelijk blijft het nog volop zomers, met de komende dagen op grote schaal tropische temperaturen. Daarbij verloopt het veelal zonovergoten. Meer details over het weer van de komende dagen lees je hier.

Weerbericht België promo - MVB

Op vrijdag zijn enkele regen- of onweersbuien mogelijk, vooral in het zuidoosten van het land. Verreweg de meeste buien lijken echter voor Duitsland en Luxemburg bestemd en blijven daarmee buiten onze landsgrenzen. Nadat de buien zijn weggetrokken, draait de wind naar het noordwesten. Hierdoor stroomt koelere oceaanlucht ons land binnen en komt er voorlopig een einde aan de zeer warme periode.

Minder warme periode op komst

Na de eventuele buien en winddraaing op vrijdag is het in het weekend overal een stuk minder warm. Zo wordt het een graad of 20 vlak aan zee en 22 tot lokaal nog een zomerse 25 graden in het binnenland. Dat zijn eigenlijk zeer gebruikelijke waarden voor halverwege juli, maar na de warmte van de afgelopen weken voelt het toch een stuk koeler aan.

Het blijft daarbij opnieuw overwegend droog, maar er komt wel wat meer bewolking voor. Vanaf de Noordzee worden regelmatig wolkenvelden aangevoerd. Dat betekent niet dat we de zon helemaal niet zullen zien, want vooral in het binnenland zal de zon nog geregeld doorbreken. Met vrij aangename temperaturen is het daarmee ideaal weer om buiten iets actiefs te ondernemen.

Ideaal fietsweer. Foto: Albert Thibaudier
Ideaal fietsweer. Foto: Albert Thibaudier

Droogte neemt verder toe

Tijdens de eerste helft van de nieuwe week blijft de wind uit het noorden tot noordwesten waaien. Daarmee wordt veel laaghangende bewolking vanaf de Noordzee aangevoerd, waardoor het aan zee soms wat langer grijs is. Lokaal kan een enkel buitje vallen, maar op verreweg de meeste plaatsen blijft het gewoon droog.

Wat betreft de temperatuur blijft het tijdens de eerste dagen van de nieuwe week vrij gebruikelijk. Met een wind uit het noorden tot noordwesten komen de maxima uit tussen 19 en 24 graden. In de loop van de week draait de wind naar het oosten en vervolgens waarschijnlijk weer naar een zuidelijke richting. Daarmee kan opnieuw warme lucht onze omgeving bereiken. Richting het volgende weekend neemt de kans op zomerse temperaturen weer toe en zelfs tropische temperaturen komen weer in zicht.

Code oranje voor brandgevaar in Vlaamse natuurgebieden 13 juli 2026, 18:00

In Vlaanderen is de code voor brandgevaar in natuurgebieden opgeschroefd van geel (gevaar) naar oranje (zeer gevaarlijk). Dat meldt de Vlaamse minister van Omgeving Jo Brouns.

Lees meer
Code oranje voor brandgevaar in Vlaamse natuurgebieden

Daarbij lijkt het opnieuw droog en zonnig te blijven. Voor vakantiegangers in eigen land is dat natuurlijk prettig, maar de natuur heeft inmiddels wel behoefte aan wat regen. Neerslag van betekenis lijkt de komende anderhalve week opnieuw niet op het programma te staan. Daarmee wordt het alsmaar droger. Niet alleen in de natuur is dat steeds beter merkbaar, ook de rivierstanden zijn inmiddels erg laag. Er worden dan ook steeds meer maatregelen genomen om de gevolgen van de droogte te beperken.

Berend van Straaten
Door Berend van Straaten

Meteoroloog