Fraai zomerweer maakt plaats voor een buiig en koeler weertype. Hoe nat de zondag wordt en waar het zaterdag het zonnigst is lees je in dit weekendweerbericht.
Deze donderdagmiddag en ook vrijdag is het aangenaam zomerweer met veel zonneschijn. De details over het weer tot het weekend lees je in ons uitgebreide weerbericht.

Grotendeels droge zaterdag met wolken zon
Een groot deel van de dag verloopt droog en in de ochtend is het op veel plaatsen nog vrij zonnig. In de namiddag neemt de bewolking vanaf het noordwesten toe, maar op de meeste plekken verloopt ook de namiddag droog. In het zuiden kan het regionaal nog een tijd zonnig zijn, vooral in het zuiden van de provincie Luxemburg. Het wordt 22 tot 26 graden bij een matige zuidwestenwind.
Aan het einde van de namiddag en zaterdagavond stijgt in het westen en noorden de kans op wat regen. In de nacht naar zondag neemt ook elders in het land de neerslagkans toe. Koud is het niet met minima rond 17 graden.
Zondag wordt een behoorlijk natte dag
Zondag start overal bewolkt en van tijd tot tijd valt regen. In de namiddag wordt de neerslag meer buiig met tussendoor ook droge perioden. Plaatselijk kan de zon even doorbreken, vooral in de westelijke landshelft.
Het wordt op veel plaatsen 20 tot 22 graden bij een matige tot aan zee vrij krachtige wind uit het westen of zuidwesten. Op de Ardense toppen ligt de middagtemperatuur rond 17 graden.
Na het weekend eerst koel en wisselvallig, maar zomerse warmte keert terug
Maandag en dinsdag is het koel voor de tijd van het jaar met middagtemperaturen rond 19 graden. Het weerbeeld is wisselvallig met op maandag meer buien dan op dinsdag.
Vanaf woensdag breekt weer een overwegend droge periode aan met flinke zonnige perioden. De temperatuur gaat daarbij omhoog. Aan het einde van volgende week is grote kans op zomerse temperaturen van 25 graden en meer. Mogelijk stijgt het kwik in het volgende weekend zelfs weer door naar ruim 30 graden.
Ga je op vakantie naar het buitenland? Lees dan ons weerbericht Europa:
