meteovista

Weerbericht zomervakantie: zon, wolken en buien

30 juli 2025, 07:30

Vakantieweer
Regelmatig komt het tot een stevige bui. Houd goed de regenradar in de gaten als jij naar buiten gaat. Foto: Ger Zandbergen.

De zomervakantie is in heel het land in volle gang. Toch laat het echte zomerweer nog even op zich wachten, want het is op dit moment vrij wisselvallig en relatief koel. Komt daar komende tijd verandering in? Je leest het in dit artikel.

Het is al enige tijd wisselvallig, en de komende tijd komt daar maar weinig verandering in. Als je op zoek bent naar zonniger en warm vakantieweer, kun je beter afreizen naar Zuid-Europa, zoals Spanje, Portugal, Griekenland of Turkije. In het weerbericht Europa lees je alles over het vakantieweer in Europa.

Gematigde temperaturen

Het is relatief koel voor de tijd van het jaar, want vandaag ligt de maximumtemperatuur op veel plaatsen maar rond een graad of 21. Normaal liggen de maxima in Ukkel rond 24 graden. De komende tijd komt er weinig verandering in de temperatuur en op veel plaatsen wordt het zelfs nog een graadje minder warm. Morgen kan het in het centrum nog 23 graden worden, maar de dagen daarna liggen de maxima meestal tussen 19 en 21 graden.

Dit is normaal weer in de zomer24 mei 2025, 07:15

In juni, juli en augustus is het vaak zonnig en warm zomerweer. Alles over normaal weer in de zomer in dit artikel.

Lees meer
Dit is normaal weer in de zomer

Regelmatig buien

Vandaag kun je op veel plaatsen nog prima genieten van het weer. Het is wisselend bewolkt en af en toe komt het tot een bui. Alles over het weer van vandaag lees je in ons uitgebreide weerbericht. De komende dagen voert een matige noordwestenwind regenzones naar ons land, waardoor geregeld buien passeren. Vooral vrijdag en zaterdag lijken vrij nat te gaan verlopen. Als je van plan bent erop uit te trekken, houd dan goed de regenradar in de gaten om te zien of jij het droog houdt.

Volgende week vaker droog

Maandag krijgen we ook nog te maken met een regenzone, waarvan de timing nog wat onzeker is. In de loop van de week knapt het weerbeeld op. Zeker in de tweede helft van de week is het meestal droog en komt de zon vaker tevoorschijn. Ook gaan heel voorzichtig de temperaturen weer omhoog. Eind volgende week zijn lokaal weer zomerse temperaturen mogelijk.

Vera Buis
Door Vera Buis

Assistent-meteoroloog

Weernieuws-onderwerpen

Kies een onderwerp om meer te weten te komen over het weer…

Nieuwsoverzicht