meteovista

Regen in Alpen leidt tot extra oponthoud voor vakantieverkeer

26 juli 2025, 12:40

Vakantieweer
Lange files richting de Alpen door zware regenval. Foto: ANP/EPA/URS FLUEELER

Zware regenval in de Alpenlanden veroorzaakt zaterdag extra lange files voor vakantieverkeer. "Het verkeer rijdt langzamer door het slechte weer en daardoor zijn de files ook langer", zegt een woordvoerder van de ANWB.

Op de bekende vakantieroutes staan lange files. Ten zuiden van de Duitse stad München richting Oostenrijk duurt de reis meer dan een uur langer. Vergelijkbare vertragingen zijn er op de Franse snelweg A7 tussen Lyon en Valence en op de A1 in Kroatië.

Voor de Gotthardtunnel is de wachttijd rond het middaguur opgelopen tot tweeënhalf uur. Bij de Karawankentunnel tussen Oostenrijk en Slovenië bedraagt de wachttijd anderhalf uur in oostelijke richting en twee uur de andere kant op, omdat daar een ongeval is gebeurd.

Lokaal meer dan 200 mm mogelijk

De Alpenlanden heben deze dagen te maken met extreme neerslag. In het zuiden van Duitsland, Oostenrijk en in Zwitserland kan zeer lokaal meer dan 200 mm vallen. Alle details hierover lees je in ons uitgebreide artikel hieronder.

Zeer veel regen op komst in Centraal-Europa 24 juli 2025, 16:00

Regionaal valt er zoveel regenwater dat overstromingen mogelijk zijn.

Lees meer
Zeer veel regen op komst in Centraal-Europa

ANP

Door ANP

Weernieuws-onderwerpen

Kies een onderwerp om meer te weten te komen over het weer…

Nieuwsoverzicht